içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

3.LİG PLAY OF’TA FİNAL MAÇLARI OYNANIYOR

2.LİGE 3 BİLET DAHA ALINACAK

3.LİG PLAY OF’TA FİNAL MAÇLARI OYNANIYOR
Haberi Sesli Dinle

3.LİG PLAY OF’TA FİNAL MAÇLARI OYNANIYOR
2.LİGE 3 BİLET DAHA ALINACAK
Fethiyespor – İçel İdman Yurdu
Artvin Hopaspor- Arnavutköy Belediyespor
İskenderunspor- Iğdırspor FK

 

Türkiye 3.Lig play-off final müsabakaları 23 Mayıs Pazartesi, 24 Mayıs Salı ve 25 Mayıs Çarşamba günü oynanacak. Türkiye Futbol Federasyonu 3. Liginde, ligleri 2., 3., 4.,  ve 5. sırada tamamlayan takımlar arasında oynanan yarı final maçlarını ardından kazanan takımlar finale yükselmişti. 
Fethiyespor- İçel İdman Yurdu
TFF 3.lig 1. grupta Fethiye sporu ile İçel İdman Yurdu takımları 23 Mayıs Pazartesi günü saat 20'de haber yayına hazırlandığı sırada Ankara'da Eryaman stadyumunda karşı karşıya geldiler. 1. Grupta Fethiyespor Trabzon Ofsporu, İçel İdman Yurdu Takımı da Orduspor 1967 takımını eleyerek finale yükselmişlerdi.
Artvin Hopaspor- Arnavutköy Belediyespor
İkinci grupta ise 24 Mayıs Salı (bugün) saat 19.00'da Artvin Hopaspor ile Arnavutköy spor takımları Kayseri'de Büyükşehir Belediyesi Kadir Has stadyumu'nda karşı karşıya gelecek. İkinci grupta Artvin Hopaspor, Kütahyaspor, Arnavutköy Belediyespor ise Bursa Yıldırımspor’u eleyerek finale yükselmişti.
İskenderunspor- Iğdırspor FK
Aksaray Belediyespor'un da mücadele ettiği 3.lig 3 grupta ise final müsabakası 25 Mayıs Çarşamba günü saat 16.30'da iskenderunspor ile Alagöz Holding Iğdır spor kulüpleri arasında Ankara Eryaman oynanacak.
Yarı finalde İskenderunspor 52 Orduspor, Iğdırspor ise 68 Aksaray Belediyesporu eleyerek 2.lig için finale yükselmeyi hak emişlerdi.
Finali kazanan 2.lige yükselecek
Tek maçlı oynanacak final müsabakasını normal veya uzatmada da eşitlik bozulmazsa penaltı attıkları sonunda kazanan takım adını 2. lige yazdıran takım olacak. 
Türkiye 3 ligi 1 grubunda İstanbul Erokspor, 2. grubunda Batman Petrolspor ve 3. grubunda Düzce Spor takımları şampiyon olarak isimlerini ikinciliğe yazdırmışlardı.
Bu takımları ardından 2. lige yükselecek 3 takım 23, 24, 25 Mayıs tarihleri arasında 1. 2. ve 3. grupta finalleri kazanan takımlar arasında oynanacak maçların ardından belli olacak. Bilal BÖLÜKBAŞ

Tarih: 24-05-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum