içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Azeri Voleybolcu Kuzeyboru’da

Kuzeyboru Kadın Voleybol takımı 2022- 2023 sezonu çalışmalarına olağanca hızıyla devam ediyor.

Azeri Voleybolcu Kuzeyboru’da
Haberi Sesli Dinle

Azeri Voleybolcu Kuzeyboru’da

Kuzeyboru Kadın Voleybol takımı 2022- 2023 sezonu çalışmalarına olağanca hızıyla devam ediyor. Kuzeyboru yönetimi kadrosuna son olarak İtalyan Casalmaggiore takımında forma giyen Azeri pasör çaprası Polina Rahimova’yı kadrosuna dahil etti.
Kuzeyboru kulübünden yapılan açıklamada, Geçtiğimiz sezon İtalya liginde Casalmaggiore forması giyen Pasör Çaprazı mevkisinde oynayan Azeri sporcu Polina Rahimova ile sözleşme imzaladık. 
5 Haziran 1990 doğumlu 1.98 boyundaki tecrübeli oyuncu, 2015'te Japonya'da tek maçta 58 sayı bularak dünya rekoru kırmayı başardı. 
Ülkemizde Fenerbahçe ve Türk Hava Yolları formalarını giyen, başarılı kariyerinde önemli bireysel ödüllerin sahibi olan  Polina Rahimova, Brezilya liginde "En Skorer Oyuncu" ve "En İyi Servis Atan Oyuncu" ödülünü almıştır. Ulusal ve uluslararası organizasyonlarda toplam 15 kez "En Skorer Oyuncu" olan Rahimova genel toplamda da 48 bireysel ödülün sahibi oldu. 
Kulüp kariyerindeki Challenge Cup, BVA Cup, Gwardia Cup şampiyonluğunun yanı sıra milli takımda da Avrupa Altın Ligi ve İslami Danayışma Oyunları'nda altın madalyanın sahibi oldu. 
2022/23 sezonunda Kuzeyboru forması ile izleyeceğimiz Polina Rahimova’ya Hanlar Diyarı’na hoş geldin diyoruz. *Ahmet Akif FİLİKCİ

Tarih: 24-05-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum