içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Genç Kızlar Hentbol Türkiye Şampiyonluğu Aksaray’da yapıldı

68 Aksaray Belediyespor Türkiye Şampiyonu

Genç Kızlar Hentbol Türkiye Şampiyonluğu Aksaray’da yapıldı
Haberi Sesli Dinle

Genç Kızlar Hentbol Türkiye Şampiyonluğu Aksaray’da yapıldı
68 Aksaray Belediyespor Türkiye Şampiyonu
Genç kızlar Türkiye Hentbol Şampiyonası Aksaray'da yapıldı. 17 takımın katıldığı ve 3 gruptaki karşılaşmalar Aksaray spor salonu, Dağılgan spor salonu ve Atatürk Spor Salonu'nda oynandı. Oynanan maçların ardından Aksaray Belediyespor genç kızlarda hentbolda Türkiye şampiyonu olmayı başardı.
Şampiyonluğun ardından konuşan Aksaray valisi Hamza Aydoğdu ve Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Çelik ile Hentbol federasyonu yönetim kurulu üyeleri Kenan Görkem ve Gamze Çelik şampiyonaya katılan takımları ve şampiyon olan Aksaray Belediyespor takımını kutladılar.
Gruplarında ilk ilk sırayı paylaşan takımlar çeyrek final, çeyrek final maçlarını kazanan takımlar yarı final ve final maçlarıyla müsabakalar sona erdi.
Aksaray Belediyespor kadın hentbol takımı genç kızlar hentbol Türkiye şampiyonasında finalde Bursa Mudanya belediye sporu 23-21 mağlup ederek turnuvanın şampiyon olmayı başardı. turnuvada 3.’lük 4.lük maçında ise Ankara As Spor, Görele belediye sporu 32- 30 mağlup ederek turnuvayı üçüncü olarak tamamladı.
Genç kızlar Türkiye'ye hentbol şampiyonasının final müsabakası Aksaray spor salonunda oynandı. Final müsabakasını Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Yardımcısı Tayfun Çelik, Türkiye Hentbol Federasyonu yönetim kurulu üyeleri Kenan Görkem, Gamze Çelik le Gençlik ve Spor İl Müdürü Arslan Yıldız ile spor severler izlediler.
Oldukça çekişmeli geçen müsabakanın sonunda Aksaray Belediyespor kadın hentbol takımı Bursa Mudanya Belediyespor takımını 23-21 mağlup ederek genç kızlar hentbolda Türkiye Şampiyonu oldu.
Turnuvada Aynı grupta yer alan Aksaray Belediyespor, grup müsabakasında da 29-26 mağlup ederek grubunu lider tamamlamıştı.
Finalde Mudanya Belediyesporu 23-21 mağlup ederek Türkiye şampiyonu olmayı başaran Aksaray Belediyespor'un şampiyonluk kupasını Vali Hamza Aydoğdu, turnuvada ikinci olan Mudanya Belediyespor'un kupasını Aksaray belediye başkan yardımcısı Tayfun Çelik, 3 olan Ankara As spor takımının Kupası'nı Türkiye Hentbol Federasyonu yönetim kurulu üyeleri Kenan Görkem ve Gamze Çelik, 4. olan Giresun Görele Belediyespor takımının kupasını ise Gençlik ve Spor İl Müdürü Arslan Yıldız verdiler.
Madalya ve para ödülünün verildiği şampiyonanın ardından yapılan açıklamalarda Aksaray Belediyespor takımı şampiyonluğundan dolayı tebrik edilirken Aksaray Valiliği ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne ise teşekkür edildi. *Bilal BÖLÜKBAŞ
 

Tarih: 24-05-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum