içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Jandarmanın bulduğu kızıl şahin tedavi altına alındı

Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından yorgun ve bitkin halde uçamayan kızıl şahin kuşu bulundu. Jandarma ekipleri, kızıl şahin kuşunu muhafaza altına alınarak, tedavi ve bakımının yapılması için Aksaray Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim etti.

Jandarmanın bulduğu kızıl şahin tedavi altına alındı

Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından yorgun ve bitkin halde uçamayan kızıl şahin kuşu bulundu.  Jandarma ekipleri, kızıl şahin kuşunu muhafaza altına alınarak, tedavi ve bakımının yapılması için Aksaray Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim etti.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığından alınan bilgide, “Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından Güzelyurt İlçesi Selime Kasabası mülki sınırları içerisinde çevre ve doğal hayatın korunmasına yönelik icra edilen kontrol ve denetim faaliyeti esnasında yol kenarında aşırı sıcaktan dolayı yorgun ve bitkin halde uçamayan bir kızıl şahin kuşu bulunmuştur. Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından, kızıl şahin kuşu muhafaza altına alınarak tedavi ve bakımının yapılması için Aksaray Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca, çevre, doğa ve hayvanların korunmasına yönelik çalışmalarımıza azim ve kararlılıkla devam edilecektir.”denildi. *Eylül VURGUN

Tarih: 18-08-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum