içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Üreticimizin yanındayız

Çiftçimizin derdi, bizim derdimiz

Üreticimizin yanındayız
Haberi Sesli Dinle

Üreticimizin yanındayız

Çiftçimizin derdi, bizim derdimiz

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, doludan zarar gören çiftçilere seslenerek, zararlarının karşılanacağını söyledi.

Aksaray’da 15 Mayıs Pazar günü etkili olan doğan afet nedeniyle birçok üreticinin ürünleri zarar gördü. Yenikent, Sultanhanı, Boyalı, Bağlıkaya, Hasandağı ve bazı bölgelerde olmak üzere doludan zarar gören çiftçilere seslenen AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, zararlarının karşılanacağı aktardı.

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Yenikent, Sultanhanı, Boyalı, Bağlıkaya, Hasandağı ve Aksaray’ın bazı bölgelerinde doğal afetlerden dolayı zarar gören üreticilerin yanında olduklarını, mağduriyetinin giderilmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını bildirdi.

Her zaman olduğu gibi bugünde çiftçinin ve üreticinin yanında olduklarını belirten Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, önceki yıllarda da aynı afetin meydana geldiğini, hasar tespiti sonucunda Aksaray çiftçisine maddi destek sağladıklarını hatırlattı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devletin tüm birimleriyle ürün kaybı yaşayan üreticilerin yanında olduklarının altını çizen Altınsoy, “Allah can kaybından ve tekrarından korusun. Çiftçimizin derdi bizim derdimiz. Çiftçilerimizin her zaman yanında olan devletimizin bu afetten etkilenen çiftçilerimizin zararlarını en kısa sürede karşılayacağına yürekten inanıyorum.”dedi.

Yaşanan dolu afeti dolayısıyla zarar gören ekili arazilerle ilgili hasar tespit çalışmalarının başladığını aktaran Başkan Altınsoy, mağdur olan çiftçilere destek sağlanması için girişimde bulunduklarının altını çizerek, “Üreticilerimiz müsterih olsun. Tespit çalışması tamamlandıktan sonra aldığımız bilgiler ışığında Tarım ve Orman Bakanlığımıza konuyu aktaracağız.Ekonomik destek sağlanması konusunda gereken desteğin verilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız.Son olarak afetten zarar gören çiftçilerimize geçmiş oldun dileklerimi sunarım. İnşallah bir daha böylesi afetler ile karşılaşmayız” temennisinde bulundu.*Eylül VURGUN

Tarih: 16-05-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum