içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

VALİ AYDOĞDU 8 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN İSTEĞİNE KAYITSIZ KALMADI

Ramazan Emir’in mahya görme isteğini Vali Hamza Aydoğdu gerçekleştirdi. Aksaray’da 8 yaşındaki Ramazan Emir Özbay Ramazan Ayı nedeniyle camilere asılan mahyaları canlı görmek için Vali Hamza Aydoğdu’ya sosyal medyadan ulaşarak yardımını istedi. Minik Ramazan Emir’in isteğini yerine getiren Vali Aydoğdu, minik çocuğun mutluluğuna vesile oldu.

VALİ AYDOĞDU 8 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN İSTEĞİNE KAYITSIZ KALMADI

Vali Aydoğdu 8 yaşındaki çocuğun isteğine kayıtsız kalmadı

Ramazan Emir’in mahya görme isteğini Vali Hamza Aydoğdu gerçekleştirdi.

Aksaray’da 8 yaşındaki Ramazan Emir Özbay Ramazan Ayı nedeniyle camilere asılan mahyaları canlı görmek için Vali Hamza Aydoğdu’ya sosyal medyadan ulaşarak yardımını istedi. Minik Ramazan Emir’in isteğini yerine getiren Vali Aydoğdu, minik çocuğun mutluluğuna vesile oldu.

Ramazan ayında dünyaya geldiği için, Ramazan Emir ismi verilen küçük çocuk, ailesinin de telkinleri ile Ramazan’a ait tüm değerlere büyük ilgi duyuyor. Eski Ramazan anılarından Orta Oyunlarını öğrenen, Hacivat-Karagöz atışmalarından sergilediği gölge oyunlarını başarılı şekilde sunan Ramazan Emir izleyenleri hayran bırakıyor.

Ramazan Emir’in babası Rıfat Özbay; oğlunun televizyon ve internetten gördüğü Cami mahyalarına büyük ilgi duyduğunu söyledi. Oğlunun Ramazan ayında doğduğunu ifade eden Özbay, aile olarak Ramazan ayında oruç tutma, sahur yapma ve Ramazan ayında kendi çocukluk dönemleri ile ilgili sohbet yaptıklarını, 8 yaşındaki oğullarının Ramazan geleneklerinden Hacivat-Karagöz, meddah oyunları ile Cami mahyalarına özel bir ilgi gösterdiğini söyledi.

Ramazan Emir’in sosyal medyada camilerde gördüğü mahyaları göstererek: “Baba bu mahyaları nasıl yapabiliriz ve yatağımın başına asabilir miyiz” diye sorduğunu anlatan Özbay; “Oğlum cami mahyalarını çok görmek istiyordu. Kısıtlama nedeni ile ne yapacağımızı bilemedik ve valimize sosyal medya üzerinden ulaşarak durumumuzu anlattık. Valimiz oğlumuzun bu dileğini yerine getirmek için alınan tedbirlerle Cemaleddin Aksaray-i Cami minareleri arasındaki mahyaları izlemesini sağladı.” dedi.

Anne ve Babası ile birlikte canlı seyrettiği cami mahyalarındaki kayan yazıları okuyan minik Ramazan Emir ‘Vali Amcaya çok teşekkür ediyorum’ diyerek isteğinin gerçekleşmesi nedeniyle çok mutlu olduğunu ifade etti.

Anne Seray Özbay’da ailecek çok mutlu olduklarını ifade ederek; “Valimizden Allah razı olsun. Ramazan ayı bitmeden, çocuğum mahyalı camileri göremeseydi, benimde içimde bir uhde kalacaktı. Sürekli “Neden bizim camimizde mahya yok, Aksaray’da mahyalı cami var mı” diye soruyordu. Bizde mahyalı camiyi bulduk. Pandemi nedeni ile oğluma yasakların olduğunu ve çıkamayacağımızı söyledik ve sosyal medyadan valimize yazdık. Valimiz de kısa sürede dönüş yaparak oğlumun bu isteğini yerine getirilmesini sağladı.” diye konuştu. Haber Merkezi

Tarih: 11-05-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum