içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

KIRMIZI OTOBÜS ŞEHRE FARKLI BİR İMAJ KAZANDIRDI

KIRMIZI OTOBÜS ŞEHRE FARKLI BİR İMAJ KAZANDIRDI

 

Toplu ulaşımda Aksaray'ın cadde ve sokaklarının yeni gözdesi 2020 model 104 yolcu taşıyabilme kapasiteli  "YENİ MERCEDES OTOBÜSLER" Aksaray halkına hayırlı olsun.

Bugün sabah Ankara caddesinde yürürken önümden kıpkırmızı upuzun bir otobüs hızla gelip geçti.. 

Aşina olmadığımız ve farklı birşey olunca göze batmaması, fark edilmemesi elde değildi. O an aklımdan geçen cümle şu oldu;

Vay beee, maşallah "aynı büyük şehirlerdeki gibi." "şehrimize kalite gelmiş"  dedim ve mutlu oldum.  Çünkü; yenilik, kalite, konfor,  bunlara sahip olmayı kim istemez ki.

Bu hayırlı hizmetleri yıllar önce görüp istifade etmek isterdik. Kısmet bu güneymiş deyip keyfini çıkartmak, hizmetten faydalanmak lazım.

VATANDAŞIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRAN  ne iş olursa olsun şimdiye kadar emeği geçenlere sonsuz teşekkür etmek istiyorum.

2015 yılında Aksaray'ımızda sarı civcivler diye tabir ettiğimiz 147 adet ısuzu  marka toplu taşıma aracı birden hizmete sunularak Türkiye’de bir ilk yaşanmıştı..

O sırada üniversite öğrencileri de  şehrimize ilk geldiklerinde okullarına bu yeni mini otobüslerle ulaşımlarını sağladılar..

Şehrimize gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerimiz, misafirlerimiz, öğrencilerimiz, halkımız o zamanki şartlarda bu yeniliği fark ettiklerinde memnuniyetlerini gizleyemiyorlardı.

-Biraz eskilere gidelim...

Aksaray halkı 2015 yılı öncesi  " mavi otobüslerle" şehir içi ulaşımlarını sağlıyordu. Halen mavi otobüsler bir kaç yere hizmet veriyor sanırım. Hatta daha eskilere gidecek olursak  hatırlayanlar varsa Peugeot J9'lar vardı.

-Her 5-10 sene içerisinde şehrin ihtiyacı olan ulaşım hizmetleri, hayata ve teknolojiye ayak uydurmak zorunda kaldığı için bu yeniliklerin lüks olmadığı, gerekli bir ihtiyaç olduğunu, vatandaşın hayatını kolaylaştırdığını göz ardı edemeyiz...  

Bu şehir yerinde duran bir şehir değildir.. Şehrimiz her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. ihtiyaçlara teknolojiye ayak uyduramadığımız zaman vatandaşların hayatını da kolaylaştırmamış oluruz.

Ufku geniş ve 50 yıl sonrasını gören, hizmete aşık gönlü güzel insanlarımıza sahip çıkmalıyız. Uzun yıllardır Aksaray ilinin başta tanıtım, ulaşım, eğitim, kültür vb. alanlarda kabuğunu kırma aşamasında büyük emekler sarf ettiğini, çaba gösterdiğini biliyor, görüyor ve de duyuyorum...

Her daim komşu illerimizden bir adım önde heyecanlı ve gayretli olduğumuzu da söyleyebilirim. Aksaray'ımıza  kalıcı ve hayırlı bir çivi çakıldığında sevinmenin yanı sıra  gurur duyanlardan birisiyim.

İnşallah yakın bir zamanda şehrimizin birde tramvayı olur.  Şehrimizin içinden bir tramvayın hizmet yaptığını 5 yıl içinde görmek çok uzak bir hayal değil. Ardından tren ve daha sonraki yıllarda ise havaalanı olur, neden olmasın. Büyük düşünmek, umut etmek,  inanmak gerekir.  Şehrimiz de sanayileşme, yatırımlar hızla artar.  Nüfus çoğalır.. Bu şekilde toplu taşımaya ihtiyaç her geçen gün ihtiyaç hissedilir..

Bu yazı 2916 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum