içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Düşündürücü, düşündüren anı

Düşündürücü, düşündüren anı

   Yıl 1994 son ayı Ecevit’in isteğiyle Aksaray İl Başkanlığına geldim.

Bir heyecanla Teşkilatlarımızı kurduk. Çalışmalarımıza başladık. Parti binasında çalışırken 5-6 lise öğrencisi görüşmek üzere ziyaretimize geldi. Başkanlık odasına aldık. İkramdan sonra partide gönüllü olarak çalışmak istediklerini Ecevit’i çok sevdiklerini söylediler. Sohbetimiz de nerede okuduklarını Annelerinin, Babalarının ne iş yaptıklarını, Ülkenin sorunlarını çok çeşitli konular dile geldi.

Görüştük. Onlar konuştu biz dinledik. Biz konuştuk onlar dinledi. Çok sıcak, güzel bir sohbet oldu. Onlar bizden biz onlardan memnun kaldık.

 

       Sohbetin sonlarında dedim ki.

Gençler Anneleriniz, Babalarınız, Sevenleriniz sizin yolunuzu bekliyor. Aileniz, Ülkemiz iyi bir Eğitim alarak yararlı insan olarak yetişmenizi istiyor, istiyoruz. Bu eğitim sisteminde çok çalışmanız, başarmanız için şart.

Siz başarılı olursanız hepimiz seviniriz. Zamanın çoğunu partiye ayırırsanız eğitiminizde başarısız olabilirsiniz. Derslerinize çalışırken dinlenme sırasında gelip sohbet edip bu şekilde dinlenirseniz. Herşey daha iyi olur dedim.

Gençler bu sohbetten beğeniyle evlerine gittiler.

Vicdanım o gençlerin başarısız kalmasına izin vermemişti.

Haklı çıkmıştım, gençler zaman bulup bir daha gelememişlerdi. Bu düşüncemizden dolayı seçim zamanı afiş astıracak genç bulamamış, parayla bulduklarımız afişlerin çok az bir kısmını asmışlar, diğerlerini Uluırmağa atmışlar. Bizde seçimi az bir farkla kaybettik. Ancak o gençlerin eğitimine zarar vermedik. Vicdanımız çok çok rahat. Saygılarımla.

Bu yazı 592 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum