içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Nurlar içinde uyusun!

Nurlar içinde uyusun!

Güne devlet büyüğümüz Sadi Somuncuoğlu’nun vefat haberi ile uyandık.

Çok üzüldük. Çok değerli bir devlet büyüğü idi. Milliyetçi hareketin lideri Alparslan Türkeş ile çıktığı siyasette iki dönem Milletvekilliği yaptı. Türk dünyası ile ilgili kitaplar yazdı. Konferanslar verdi. Türklüğü anlattı.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile de siyasete son noktayı koydu.

Merhum Mehmet Altınsoy gibi, Sadi Somuncuoğlu gibi siyasetçiler kolay yetişmiyor.

Siyaset yaptıkları dönemde isimleri hiçbir kirli işlerle çıkmadığı gibi hal ve hareketleri ile düşünceleri ile insanlara hep örnek olmuşlardır.

Somuncuoğlu, sadece Aksaray için değil, Türk dünyası için önemli bir fikir adamıydı. Siyasette daha fazla faydalanacağımız dönemde faydalanamadık. Cumhurbaşkanlığı için yaptığı müracaatta ona saldırıda bulunan milletvekilinin de partisinden ayrılıp, Somuncuoğlu ile birlikte aynı düşünceye girmesi de çok garip olmadı mı?

Ne desek ya yazsak inanın kelimeler yetersiz kalır. Sadi Somuncuoğlu, Aksaray’ımızın ve ülkemizin önemli düşünce adamı idi. Allah rahmet eylesin. Nurla içinde uyusun.

***

Ukrayna- Rusya savaşı ile ilgili sosyal medya da çok paylaşımlar görüyoruz. Ukrayna’da insanlar atanını savunmak için cansiperane mücadele içindeler. Eli silah tutan herkes vatan savunması için mücadele içindeler. Ukrayna da bu durumu görünce Suriye’den kaçanlar aklımıza gelmiyor değil.

Bu çağda savaş istemiyoruz. Savaş tüm denklemleri alt üst ediyor. Hayatı olumsuz etkiliyor. İnsanlar silahların bombaların altında kalmaktan hiçte memnun değiller. Savaşın durması, dünyada ülkelerin ilişkileri bakımından da önem arz ediyor.

Sebep ne olursa olsun kavgaya olduğu gibi savaşa da karşıyız.

Ülkemizde yaşanan orman yangınlarında ilk yangın uçaklarını gönderen Ukrayna’yı unutmadık. Ülkemizden de Ukrayna’ya insani yardımlar yapılıyor. Ülkemiz adına çok önemli ve çok olumlu. Yardım tırlarımız Romanya üzerinden Ukrayna’ya ulaştırıyorlar.

Zorda olana yardım etmek insanlığı en önemli adımıdır. Ülke olarak ta bunu yaptığımız için gururluyuz.

Bu arada Ukrayna liderinin halktan birisi gibi davranması da taraflı tarafsız herkesi takdirini kazanıyor. Savaşın bir an evvel durması dileklerimizle..

****

Aksaray Belediyespor 3.ligden bir üst lige yükselme adına ilk beş takım arasına girmeyi hedefliyor. Bu yönden o hedeften geçtiğimiz Pazar günü 6 puan geriye düşmüştü. Önce ertelenen müsabaka da Ordusporu 3-0, ardından da aynı hedefe gitmeye çalışan Şile Yıldızsporu 3-1’le geçerek kendisini o grubun içine atmayı hedeflemişti ve başardı. 33 olan puanını 39 yaptı. Şile takımı 39’da kaldı. Orduspor Aksaray’ın ardından Bayrampaşa deplasmanında da kaybedince 40 puan da kaldı.

Artık hedefe gitme konusunda zor maçları kazanarak geride bıraktık.

Artık ligin bitimine kadar 11 müsabaka var. 11 müsabakadan alınacak sonuçlar daha önemli. Kalan 11 müsabaka oynanan ve kazanılan Ordu ve Şile maçlarından zor değil. 11 maçın tamamını kazanabilecek güce sahibiz. Haydi hayırlısı diyoruz.

***

Kuzeyboruspor, Eczacıbaşı takımını hırpaladı ancak deviremedi. Güzel oyun oynadılar ancak sonunu getiremediler. Kuzeyboruspor iyi yolda. Yolları açık olsun.

Bu yazı 357 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum